top of page

WALENTYNKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Dzień Świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych bibliotecznych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności i życzliwości.

W bibliotece przygotowano wiele atrakcji. „Randka w ciemno ... z książką!” – cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na chętnych do zakochania się w książce czekały tajemnicze, owinięte w papier, ozdobione czerwonymi serduszkami pozycje. Walentynkowe lektury rozeszły się błyskawicznie. Dzień Świętego Walentego był też okazją do „Randki z książką w szkolnej bibliotece”, czyli walentynkowego czytania. Uczniowie sami sięgali po książki i zapominając o tym, co dzieje się za drzwiami, zatapiali się na chwilę w czytaniu.

Doskonałym przerywnikiem tej miłej lektury był quiz wiedzy o walentynkach. Chętnych nie brakowało, bo każdy chciał sprawdzić, czy przy pomocy św. Walentego dopisze mu szczęście.

Czytelnicy mogli też zaszyfrować wiadomość i wrzucając ją do skrzynki, przesłać w ten sposób wyrazy sympatii i przyjaźni ulubionej koleżance lub koledze.

Dla wszystkich odwiedzających w tym dniu bibliotekę czekały słodkości.

Walentynki w bibliotece szkolnej służyły promocji czytelnictwa oraz propagowaniu zasad życzliwości i grzeczności.


111 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page