top of page

„Zdało się (…), że pomarli (…) a Oni trwają w pokoju.” Mdr 3,2

„Szkoła pamięta” – hasło to towarzyszyło w miniony piątek całej społeczności szkolnej. Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wiernych Zmarłych – 1 i 2 listopada – dwa wyjątkowe dni w roku kiedy zatrzymujemy się, aby nasze myśli skierować ku ludziom, którzy mimo, że bliscy naszym sercom, nie są już wśród nas.

„Zdało się (…), że pomarli (…) a Oni trwają w pokoju.” Mdr 3,2

Dzieci i młodzież szkolna wraz z nauczycielami podjęli szereg działań, aby godnie uczcić pamięć Wiernych Zmarłych.

Uczniowie klas 1a,b i 2b uczestniczyli w apelu przy pomniku w Perkowie. Zapalili znicze, zmówili modlitwę i uczcili pamięć poległych minutą ciszy. Starsze klasy uhonorowały pamięć Powstańców Wielkopolskich zapalając znicze na grobach oraz krótką modlitwą. Pamiętano również o pracownikach naszej szkoły, którzy odeszli do wieczności, na ich pomnikach pojawiły się białe chorągiewki z napisem „SZKOŁA PAMIĘTA”.

Całość została zwieńczona uroczystym apelem szkolnym w wykonaniu uczniów. Wiersze i pieśń, biały krzyż, dwanaście biało czerwonych płonących zniczy, jesienne liście – wszystko po to, aby pamiętać, że początek listopada to czas zadumy i refleksji nad przemijalnością życia ludzkiego, ale również czas nadziei na życie wieczne z Chrystusem.


170 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page