top of page

Zagraliśmy dla Gosi i Emilii„Każdy ma szansę, by zrobić coś dobrego. Nigdy nie wiesz, co przyniesie jutro” mówią słowa piosenki Igora Jackowskiego. 5 stycznia 2023 roku zrobiliśmy więcej, niż mogliśmy sobie wymarzyć. Tego wieczoru odbył się Noworoczny Koncert Charytatywny dedykowany Emilce Pochanke i Małgosi Michalak. Obie dziewczyny zmagają się z chorobami, które utrudniają im życie i funkcjonowanie. Nie pozostaliśmy obojętni na ich cierpienie i ruszyliśmy z pomocą. Mamy nadzieję, że dzięki temu w ich serca wstąpiła otucha i pojawiło się poczucie, że nie są same. Wspaniale było gościć je w murach naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas również Wójt Gminy Przemęt pan Janusz Frąckowiak, Zastępca Wójta Gminy Przemęt pan Waldemar Kalitka, Skarbnik Gminy Przemęt pani Bożena Ćwiklińska, Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu pani Marta Sobierajska oraz dyrektorzy i prezesi jednostek gminnych.

Ten niezwykły wieczór rozpoczął się spektaklem słowno- muzycznym pt. „A pokój na ziemi…”. Na scenie pojawili się uczniowie, nauczyciele, a także rodzice. Zgromadzeni goście mieli okazję podziwiać występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Każdy element widowiska został pieczołowicie zaplanowany i przygotowany po to, by wprowadzić publiczność w świąteczno- noworoczny nastrój. Wejściu aktorów na scenę towarzyszyły dźwięki skrzypiec i blask zimnych ogni. Młodzi artyści wspaniale prezentowali się w kolejnych odsłonach spektaklu. Widzowie z zainteresowaniemwysłuchali utworu „Zima, zima, śnieg” w wykonaniu nauczycieli. Ogromną niespodzianką był występ pani dyrektor Katarzyny Wiśniewskiej, której przepiękny głos wzruszał i skłaniał do refleksji. Serca oglądających podbiły też dwa występy taneczne najmłodszych uczennic.  Popisy wokalne zaprezentowali również członkowie zespołu „Wave” oraz uczniowie klas 1-3. Nie sposób opisać słowami tego, co działo się na scenie podczas piosenki finałowej. Była to eksplozja radości, zabawy i gorących serc.

Koncert zgromadził w murach szkoły tłumy cudownych i pełnych empatii ludzi. Czekały na nich nie tylko artystyczne niespodzianki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los oznaczał wygraną. Korytarze szkolne wypełniał aromat parzonej kawy, domowego ciasta oraz przepysznej zupy i gorących tostów. Te kulinarne atrakcje zapewniła niezastąpiona Rada Rodziców. Każdy z uczestników mógł skorzystać ze ścianki do zdjęć przygotowanej przez panią Malwinę Witkiewicz. Należy również wspomnieć o licytacjach, dzięki którym można było stać się posiadaczem wartościowych voucherów. Nie brakowało chętnych na weekendowy pobyt w apartamencie w Kołobrzegu, kolację w restauracjach, zabiegi w salonie urody,  wizytę w salonie fryzjerskim, wykonanie tatuaży czy apetycznie wyglądający tort.

To wydarzenie pokazało, że otaczają nas wspaniali ludzie, którzy wspólnie z nami postanowili wyruszyć w tę cudowną, charytatywną podróż. Ogromne podziękowania ślemy w stronę rodziców, pracowników szkoły, nauczycieli i uczniów. Wyrazy wdzięczności kierujemy w szczególności do darczyńców i ludzi dobrej woli, którzy pokazali, że niesienie dobra to nie puste słowa.

Data 5 stycznia na trwałe zapisze się w naszej pamięci jako wieczór pełen emocji, wzruszeń i dobroci. Z niesamowitą przyjemnością informujemy o tym, że zebraliśmy kwotę 16.155,53zł. Jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy przyczynili się do zebrania tak ogromnej sumy. Dobro powraca, gorąco w to wierzymy.1154 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page