top of page

"Wspólne Kroki w Cyberświecie", "Unplugged", "Debata".


Uczniowie klas III, VI, VII i VIII naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w programach rekomendowanych "Wspólne Kroki w Cyberświecie”, "Unplugged”, "Debata".  Programy profilaktyczne poruszały   tematy: przejawy nacisku grupowego i sposoby radzenia sobie z nim, wiedza o czynnikach ryzyka i czynnikach chroniących przed piciem alkoholu, zróżnicowaniu podatności na alkohol w zależności od płci, umiejętność komunikowania swoich emocji, umiejętność asertywnej obrony swoich racji, umiejętność radzenia sobie z problemami, formułowania celów i podejmowania decyzji. Celem warsztatów było również ukształtowanie u dzieci uczących się  wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i innych mediów elektronicznych, a także chronią przed uzależnieniami od nich.

Dzieci i młodzież chętnie wykonywała zadania, a ostatnim elementem było uczestniczenie w grze terenowej – dlatego zajęcia odbyły się na sali gimnastycznej, zmagali się z zadaniami,z rozsypanką, z reklamą, z definicjami. Drużyny nagrodzono grami planszowymi, torbami, brelokami, komiksami, a pozostali otrzymali notesy z długopisami oraz dyplomy.

Zajęcia poprowadzone były przez wyszkolonego trenera Justynę Zawieję z Centrum Rozwoju i Szkoleń.134 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page