top of page

Wizyta Sióstr Misjonarek

Zaktualizowano: 2 lis 2022

27 października 2022 roku spotkała nas miła niespodzianka – odwiedziły nas Siostry Klawerianki z Poznania. Siostry Klawerianki to międzynarodowe zgromadzenie zakonne. Tworzą wspólnoty na wszystkich kontynentach, ożywiane miłością do Boga i bliźnich, ewangelizują szczególnie najbardziej potrzebujących z terenów misyjnych.

Siostry odwiedziły nas w ramach 96 Tygodnia Misyjnego, który w tym roku obchodzony był od 23 do 29 października. Największą uwagę uczniów przykuło świadectwo siostry z Nigerii, która opowiedziała o swoim kraju i wierze. Słowa, które padły z Jej ust, nie były proste. Zdjęcia, które zobaczyliśmy, były dowodem na to, iż kraj siostry znacznie różni się od naszego. Nigeria to miejsce, w którym chrześcijanie są prześladowani, a warunki życia nie są łatwe. Dzieci w Nigerii często uczą się pod drzewami, gdyż nie ma budynku, który posłużyłby za szkołę, a ciężka, fizyczna praca jest dla nich codziennością.

Mimo trudnych treści, od sióstr biła bardzo duża radość, spokój i wiara. Dzieci chętnie zadawały pytania, na które siostra odpowiadała z szerokim uśmiechem. Była nauka piosenki w języku nigeryjskim oraz próba noszenia przedmiotów na głowie. Był to niesamowity czas, w którym przez chwilę mogliśmy prawdziwie dotknąć innej kultury.

156 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page