top of page

W poszukiwaniu wiedzy, złota i muflonów...

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy V a i VI a pogłębiali wiedzę i rozwijali różne umiejętności na zielonej szkole w Dusznikach - Zdroju.

Zwiedziliśmy Kopalnię Złota i Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku. W Ekocentrum Parku Narodowego poznaliśmy historię i tajniki przyrody Gór Stołowych. W Kudowie - Zdroju z zainteresowaniem wysłuchaliśmy historii zabawek. W Muzeum Papiernictwa, gdzie własnoręcznie czerpaliśmy papier, dowiedzieliśmy się, jak on powstaje.

Wędrując po ziemi kłodzkiej podziwialiśmy piękno Parku Zdrojowego w Dusznikach i malownicze górskie krajobrazy. Polska złota jesień w górach zrobiła na nas niesamowite wrażenie. W schronisku “Pod Muflonem”, popijając pyszne kakao, słuchaliśmy legendarnych opowieści związanych z tą przepiękną okolicą. Ostatnią atrakcją naszego wyjazdu była Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, w której mieliśmy okazję zobaczyć kości prehistorycznych zwierząt i stalaktyty oraz inne formy naciekowe.

Z zielonej szkoły, oprócz wiedzy na niej zdobytej, przywieźliśmy także różne nasze rękodzieła: zwierzątka z koralików, drzewka szczęścia i ptaszki – zabawki.

Wyprawa do ziemi kłodzkiej bardzo nam się podobała. Długo jeszcze będziemy o niej rozmawiać i wspominać różne przygody.

263 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page