top of page

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

,,Każdy koniec daje szansę na nowy początek" – powiedział Paulo Coelho. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, zwłaszcza wtedy, gdy mamy na myśli zakończenie roku szkolnego i rozpoczynające się wakacje.

Dziesięć miesięcy nauki w Szkole Podstawowej w Przemęcie zwieńczył uroczysty apel, na którym nie zabrakło zacnych gości: Wójta Gminy Przemęt – Janusza Frąckowiaka, przewodniczącej Rady Rodziców - Ilony Matysik , rodziców oraz przyjaciół szkoły.

Dyrektor Zespołu Szkół w Przemęcie – Katarzyna Wiśniewska skierowała do zebranych serdeczne słowa, podsumowała również wydarzenia edukacyjne minionego czasu.

Powody do wzruszeń mieli rodzice uczniów klas 1 – 3, którzy towarzyszyli swoim pociechom podczas uroczystości. Nagrody za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymało trzydzieścioro ośmioro najmłodszych, a ich rodzice – listy gratulacyjne. Upominki Banku Spółdzielczego trafiły do dwadzieściorga dzieci. Dwie osoby mogą się pochwalić stuprocentową frekwencją i dwie - przeczytaniem największej liczby książek.

Szczególne emocje pojawiły się, gdy świadectwa i nagrody otrzymywali ósmoklasiści. Wyróżnionych za naukę zostało pięcioro absolwentów, a ich rodzicom wręczono listy gratulacyjne. Uczniów klas 8a i 8b nagrodzono również za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, w konkursach przedmiotowych, w zawodach sportowych oraz za pracę w Spółdzielni Uczniowskiej ,,Pszczółka" i w wolontariacie.

Niespodzianką okazało się pożegnanie przygotowane dla absolwentów przez siódmoklasistów. Wszyscy uczniowie klas ósmych symboliczne żegnani byli przez dyrektor Katarzynę Wiśniewską, która – aby zobrazować zakończenie ważnego etapu w życiu absolwentów – przecinała białą wstęgę oplatającą ich. Każdy z ósmoklasistów otrzymał czterolistną koniczynkę - na szczęście oraz różę dla swoich rodziców jako skromny dar za ich kochające serca. Piękna muzyka podkreślała wyjątkowość chwili.

Absolwenci oraz ich rodzice skierowali słowa podziękowania pod adresem nauczycieli i pracowników obsługi. Było serdecznie i wzruszająco.

Z niezwykłymi emocjami na nagrody i świadectwa oczekiwali uczniowie klas 4 - 7, wśród których dwadzieścia osób wyróżniono świadectwem z biało - czerwonym paskiem. Rodziców tychże uczniów uhonorowano listami gratulacyjnymi.

Najlepszą średnią ocen w całej szkole podstawowej uzyskała Julia Bauta z klasy czwartej, a uczniowie z najwyższymi wynikami otrzymali Stypendium Wójta Gminy Przemęt. Uczniowie zdobyli liczne nagrody za reprezentowanie szkoły w konkursach i zawodach, za pracę w Spółdzielni Uczniowskiej ,,Pszczółka”, za stuprocentową frekwencję oraz dyplomy za pracę w wolontariacie.

Fundatorzy tegorocznych nagród to: Urząd Gminy w Przemęcie, Bank Spółdzielczy we Wschowie, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Przemęcie, Spółdzielnia Uczniowska ,,Pszczółka” oraz Pracownia BG Nadruki.

Szczególnym momentem uroczystości było wręczenie zaszczytnych tytułów PRZYJACIELA SZKOŁY dla Wójta Gminy Przemęt - Janusza Frąckowiaka, dla Przewodniczącej Rady Rodziców - Ilony Matysik oraz Państwa Sylwii i Rafała Olbińskich.


Dziękujemy wszystkim obecnym za włączenie się w naszą akcję charytatywną dla naszej uczennicy Małgosi. Dzięki Waszym dobrym sercom zebraliśmy kwotę 1672,47 zł!!!


Tak oto zakończył się rok szkolny, rozpoczynając jednocześnie czas wakacji i odpoczynku. Niech więc będzie wspaniale, słonecznie i bezpiecznie. Nie zwlekajmy, bo przecież ,,Lato, lato, lato czeka...".
655 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page