top of page

Ten dzień przejdzie do historii Perkowa...

Zaktualizowano: 7 wrz 2022
„Perkowska liryka”

W krainie kwitnącej konwalii Perkowem wieś się nazywa

W której każdy mieszkaniec swą historię przeżywa…

Pośród lip pachnących czerwona szkoła widnieje,

A w niej silna tradycja Sokoła od stu lat dobrzeje.

Mała to szkółka, lecz dusza jej magiczna…

Czerwona cegła, trzy izdebki i kadra empatyczna.

Choć budynek solidny, bezruch i czas długi piętno swe odcisnął,

Nad Perkowską szkółką dramat zawisnął.

Bezład i mętność nie dla naszych dzieci!

Niech cudna szkoła doczeka stuleci!

Owszem jest ona mała i skromna,

Lecz wymarzyła się jej zmiana ogromna!

Wszyscy więc do pracy zabrali się ochoczo,

by w naszej szkole znów było uroczo.

Pomogli mieszkańcy, spełnili Włodarze,

Byśmy wzorem przodków szli ku spełnianiu marzeń.

By dbać o dziedzictwo w duchu polskości,

Być wzorem dla młodych, łaknących jedności.

Godne warunki, ład i bezpieczeństwo

To dla nas wielkie błogosławieństwo.

Dachu piękna czerwień, zapach świeżości,

Nasza nauki droga nabierze jakości.

Szkoła to czas spędzony teraz i w oddali,

Więc chwała Absolwentom , co jej historię budowali.

Z szacunkiem i pokorą dbać o dobro szkoły będziemy,

A przed dalszym rozwojem nigdy się nie cofniemy.

Od pradziadów Perkowskich po dzisiejszego prawnuka

W owocach dobrego daru niech kwitnie nam nauka!


Dziś 3 września 2022r. oficjalnie otworzyliśmy drzwi zmodernizowanej i bezpiecznej szkoły w Perkowie. Uroczystość szkolna połączona była z 40-leciem powstania przystanku PKP w Perkowie. W tym niezwykłym i szczególnie radosnym dniu dla naszej społeczności szkolnej i lokalnej gościliśmy zacnych gości : Wójta Gminy Przemęt Pana Janusza Frąckowiaka, Zastępcę Wójta Pana Waldemara Kalitkę, Przewodniczącą Rady Gminy Przemęt Panią Elżbiętę Wita, Panią Bożenę Ćwiklińską - Skarbnik Gminy Przemęt, Sołtysa Perkowa i Radnego Pana Szymona Wojciechowskiego, Joannę Koziołek – przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Rady Gminy Przemęt, Adama Skorupińskiego – prezesa zarządu Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Perkowo, Pana Antoniego Fornalskiego - byłego dyrektora Zespołu Szkół w Przemęcie, dyrektorów gminnych jednostek oświatowych i kulturalnych, a także osoby, które zainicjowały budowę przystanku w Perkowie wraz bliskimi, absolwentów szkoły, mieszkańców Perkowa i okolic. Wszyscy zasłużeni Perkowianie otrzymali z rąk Pana Wójta piękne pamiątkowe grawery z okazji 40-lecia otwarcia przystanku PKP w Perkowie.

Pani dyrektor Katarzyna Wiśniewska powitała wszystkich wierszem, który oddał historię naszej szkoły, a także wręczyła podziękowania tym, którzy przyczynili się do jej zmodernizowania. Rys historyczny szkoły w Perkowie przedstawił Pan Antoni Fornalski.

Dzisiaj wraz wszystkimi nauczycielami, pracownikami, a przede wszystkim z uczniami cieszymy się jak małe dzieci z każdego kawałka nowego dachu, z pięknej i pachnącej łazienki, z każdej świeżo pomalowanej ściany w klasach.

Szkoła w Perkowie staje się Szkołą Naszych Marzeń i jest dowodem na to, że wspólnymi siłami można osiągnąć sukces i czynić dobro. Nasza szkolna determinacja w połączeniu z pomocą ze strony mieszkańców Perkowa, wszystkich rodziców i przyjaciół, którzy wsparli naszą inicjatywę Festynu Rodzinnego, a przede wszystkim z ogromnym zaangażowaniem i wsparciem Pana Wójta sprawiły, że dziś mogliśmy świętować.

Część oficjalną uświetniły wzruszające i radosne występy naszych uczniów, którzy w sposób uroczy oddały klimat i historię naszej cudnej, maleńkiej szkółki.

Wszyscy goście mieli okazję do zwiedzania nowych wnętrz szkoły: łazienek, klas lekcyjnych, a także nowego pokrycia dachowego. Pani Dyrektor Katarzyna Wiśniewska wraz z Wójtem Januszem Frąckowiakiem dokonali uroczystego otwarcia szkoły poprzez symboliczne odwiązanie wielkiej czerwonej kokardy.

Dziękujemy, że byliście z nami !

585 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page