top of page

Spotkanie z policjantem

W środę, 9 lutego do naszej szkoły przyjechali wyjątkowi goście z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim oraz Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Uczniowie klasy IIa, IIb oraz IIIa uczestniczyli w spotkaniu z mł. asp. Katarzyną Kucharczak oraz st. asp. Norbertem Gabryelczykiem, którzy przyjechali do naszej szkoły razem z Borysem - owczarkiem niemieckim, pracującym w policji. Uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w kontaktach z psem, poznali specyfikę pracy policjanta oraz psa policyjnego, a także zostali poinformowani o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Dzieci demonstrowały odpowiednie postawy wobec agresywnych psów i miały okazję sprawdzić, jak reaguje pies, gdy nieznajomy zechce się do niego zbliżyć. Borys, jako doskonały tropiciel, pokazał dzieciom swój niezawodny zmysł węchu, dzięki któremu bez trudności odnajdywał swoje przekąski podczas zabaw. Dzięki temu spotkaniu, dzieci zostały uwrażliwione na kontakty ze zwierzętami oraz zrozumiały, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo.
217 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page