top of page

SPOTKANIA AUTORSKIE Z PANEM MARCINEM KOZIOŁEM


5 października nasza szkoła miała przyjemność gościć pana Marcina Kozioła – autora książek dla dzieci i młodzieży, podróżnika i pasjonata komputerów.

Uczniowie klas 1 – 3 uczestniczyli w warsztatach z końmi w roli głównej. Multimedialna lekcja wypełniona interesującą i zabawną narracją autora, zagadkami, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami dotyczyła książki pt. „Czary w Kopytkowie”. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak konie porozumiewają się ze sobą i z ludźmi, nauczyły się rozpoznawać umaszczenie koni oraz poznały sposoby ich pielęgnacji.

Podczas spotkania z czwartoklasistami i piątoklasistami autor opowiedział o swoich książkach pełnych tajemnic oraz detektywistycznych zagadek, w tym o lekturze „Skrzynia Władcy Piorunów”. Pokazał doświadczenie z kulą plazmową i żarówką oraz wyjaśnił na czym polega synestezja.

Uczniowie klasy szóstej, siódmej i ósmej z zaciekawieniem słuchali interesujących i mało znanych faktów i ciekawostek z historii wynalazków, które doprowadziły do upowszechnienia się współczesnych komputerów, tabletów i smartfonów.

Po spotkaniach każdy mógł otrzymać autograf lub kupić wybraną książkę bądź audiobooka autorstwa pana Marcina.

Spotkania były emocjonujące i sprawiły wiele radości. Ciekawe opowieści oraz sposób prezentacji zachwycił zarówno dzieci jak i nauczycieli. To doskonały sposób, by zachęcić uczniów do czytania, pogłębiania wiedzy, poszukiwania informacji, odkrywania tajemnic.

Panu Marcinowi życzymy wielu pisarskich sukcesów oraz pomysłów na kolejne bestsellery.


159 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page