top of page

Słów cięcie/gięcie, czyli łamańce językowe, a tak naprawdę...

W minionym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie te niełatwe zwroty, frazy, a nawet całe historyjki, które, choć często znane, okazywały się niemałym wyzwaniem. Na lekcjach języka polskiego towarzyszyli nam król Karol, Jola lojalna i Jola nielojalna, chrząszcz brzmiący w Szczebrzeszynie oraz wyrewolwerowany rewolwerowiec. Również na lekcjach języków obcych podejmowaliśmy wyzwania i z powodzeniem ćwiczyliśmy angielskie Tongue Twisters i niemieckie Zungenbrecher. Okazało się, że to doskonały sposób na zabawę na lekcjach! Dowiedzieliśmy się, że łamańce językowe to znakomite narzędzie do ćwiczenia dykcji i utrzymywania aparatu mowy w dobrej formie, często wykorzystywane przez osoby pracujące głosem: aktorów, piosenkarzy, logopedów czy zawodowych mówców. Oto, jak poradzili sobie z językowymi

wyzwaniami najmłodsi uczniowie naszej szkoły.
90 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page