top of page

„Poznaj Polskę” - „Tylko ten, kto wędruje, odnajduje nowe ścieżki” (przysłowie norweskie)


W ramach projektu „Poznaj Polskę”, który jest realizowany w naszej szkole, uczniowie klas II i III szkoły branżowej wybrali się na wycieczkę, by poznać ciekawe zakątki północnej części naszej ojczyzny.

Pierwszym celem podróży stał się urokliwy Kamień Pomorski wraz z zespołem katedralnym położony u brzegów Zalewu Kamieńskiego. Miasto przywitało nas - podróżników piękną i słoneczną pogodą.

Po zwiedzeniu Kamienia Pomorskiego „żądni przygód turyści” udali się na wyspę Wolin, by podziwiać Centrum Słowian i Wikingów w Recławiu, gdzie - biorąc udział w grze terenowej – mogli zapoznać się życiem i zwyczajami oraz bóstwami pradawnych Słowian i Wikingów.

Dalej skąpani w słońcu uczniowie udali się do Wapnicy, by zobaczyć, jak to jest z Jeziorem Turkusowym, które ciągle zachwyca. Następnie grupa przejechała do Wisełki na nocleg.

Na miejscu przygoda trwała dalej – wszyscy uczestnicy wycieczki udali się na plażę, by zachwycać się zachodem słońca nad wodami Bałtyku, a poniedziałek zakończyliśmy wspólnymi rozmowami i zabawą przy ognisku.

Nowy dzień przywitał przemęckich podróżników deszczem, co wcale nie zepsuło humorów. Pierwszym wtorkowym celem były Międzyzdroje wraz z ich atrakcjami takimi jak: promenada, molo, Aleja Gwiazd i Oceanarium. Mimo niepogody nasi turyści mieli świetne humory i udali się do najwyższej na świecie ceglanej latarni mieszczącej się w Świnoujściu. Po obejrzeniu panoramy miasta wraz z morzem podróż młodzieży trwała dalej. Teraz już w słońcu uczniowie przeprawili się promem na wyspę Uznam i lewobrzeżną cześć Świnoujścia, gdzie – spacerując po parku i promenadzie – powoli kończyli swoją przygodę – wycieczkę.

Dwudniowa wyprawa dała jej uczestnikom możliwość refleksji nad mądrością norweskiego przysłowia „Tylko ten, kto wędruje, odnajduje nowe ścieżki”.212 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page