top of page

Pożegnania nadszedł czas ...

Fascynująca, pełna wspólnych doświadczeń podróż przez rok szkolny dobiegła końca. Nadszedł czas podsumowań, ciepłych słów i upragnionego wypoczynku. Zanim jednak wakacje otworzyły swoje podwoje, szkolna brać spotkała się na dwóch uroczystych apelach, stanowiących zwieńczenie całorocznej pracy.

W czwartek zasłużone nagrody odbierali najmłodsi uczniowie z klas I- III. U ich boku stali rodzice, którym pani dyrektor, Katarzyna Wiśniewska wręczała listy gratulacyjne. Najbardziej sumienni członkowie SKO otrzymali upominki z rąk przedstawicielki Banku Spółdzielczego we Wschowie, pani Karoliny Bzyl. Wszyscy wychowankowie zostali obdarowani bidonami ufundowanymi przez Radę Rodziców reprezentowaną przez panią Ewelinę Wesołowską oraz panią Justynę Manię. Na koniec trzecioklasiści zaprezentowali się w uroczej części artystycznej.

Piątkowy apel zgromadził uczniów klas IV- VIII. Uroczystość uświetniły swoją obecnością: specjalista do spraw promocji Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu, pani Patrycja Pabich, Zarząd Rady Rodziców w osobach pani Eweliny Wesołowskiej, pani Justyny Mani i pani Anny Rozynek oraz sołtys wsi Przemęt, pani Anna Kubala. Dyrektor Zespołu Szkół w Przemęcie, pani Katarzyna Wiśniewska w swoim przemówieniu wspomniała o tym, czego udało się dokonać w minionym roku. Nawiązała zarówno do ważnych wydarzeń szkolnych, jak chociażby obchody 20. rocznicy nadania szkole imienia Powstańców Wielkopolskich czy festyn rodzinny, jak i do pozytywnych zmian w infrastrukturze placówki, będących owocem dbałości i współpracy włodarzy gminy. Absolwentom życzyła otwartości na nowe wyzwania i sięgania po marzenia, zaś wszystkim uczniom bezpiecznych i beztroskich wakacji. Podziękowała przedstawicielkom Rady Rodziców za ufundowane nagrody i upominki. Z kolei pani Patrycja Pabich podkreśliła wyjątkowość każdego z uczniów, a następnie wręczyła Stypendia Wójta Gminy Przemęt za wysokie wyniki w nauce.

Warto wspomnieć o naszych absolwentach, którzy po raz ostatni stanęli przed całą społecznością szkolną, by odebrać świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Czworo z nich zostało wyróżnionych za naukę, a ich rodziców uhonorowano listami gratulacyjnymi. Doceniono ich również za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, pracę na rzecz Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz aktywne uczestnictwo w akcjach charytatywnych Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności. Nie zabrakło serdecznych słów i pożegnania przez uczniów klasy VII.

Wyróżniającym się uczniom klas IV- VII wręczono 46 świadectw z biało- czerwonym paskiem, a ich rodzicom- listy gratulacyjne.

Po rozdaniu świadectw pani dyrektor podziękowała nauczycielce geografii, pani Marzennie Mikołajczak oraz pracownicy obsługi, pani Wioletcie Zygmanowskiej za wieloletnią pracę. Obie panie odchodzą na zasłużoną emeryturę, ale na zawsze zaznaczyły swój ślad w historii naszej placówki. Z pewnością z rozrzewnieniem będą wspominały niespodziankę muzyczną przygotowaną przez całe grono pedagogiczne.

Jak co roku dyrekcja i wszyscy pracownicy Zespołu Szkół w Przemęcie przyłączyli się do akcji „Kwiatek dla…”. Tym razem zebrane pieniądze w kwocie 1056,25 zł trafią do Olafa Drożdżyńskiego z Kaszczoru, który choruje na nowotwór mózgu. Każdemu darczyńcy serdecznie dziękujemy!

Życzymy wszystkim cudownych wakacji, a dla pani Marzenny Mikołajczak i pani Wioletty Zygmanowskiej zostawiamy w tym miejscu słowa Jana Kaczmarka, które chcielibyśmy, by zabrały ze sobą:

„Najpiękniejsze jest to, co przed nami, co nam przyjdzie dopiero przeżyć, co się zjawi z nowymi wiosnami, by nam życie cudownie odświeżyć”.

430 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page