top of page

Pierwszoklasiści górą!

Zaktualizowano: 17 paź 2022Dnia 13 października w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Przemęcie uczniowie uczestniczyli w apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego, jak co roku, odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Przemęt pan Janusz Frąckowiak, przedstawiciel Wydziału Oświaty, Turystyki i Sportu Gminy Przemęt pani Izabela Skibska, Dyrektor Banku Spółdzielczego we Wschowiepan Rafał Jasztal, przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Przemęciepani Karolina Bzyl, przewodnicząca Rady Rodziców pani Justyna Wewior oraz pani Ewelina Wesołowska.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu zgromadzeni wysłuchali piosenki pt.„14 października” w wykonaniu szkolnego chórku.

Pani dyrektor Katarzyna Wiśniewska przywitała wszystkich serdecznie, złożyła życzenia pracownikom szkoły i pogratulowała tym, którzy otrzymali złote i srebrne medale Prezydenta RP. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Przemęt pan Janusz Frąckowiak, który nawiązał do apelu szkoły ponadpodstawowej, zwracając uwagę na fakt, że sala Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie była wypełniona uczniami. Przy tej okazjipogratulował dyrekcji tak licznego grona wychowanków. Wójt Gminy Przemęt wręczył nagrodę specjalną pani Marioli Kruk za jej wyjątkową pracę. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Justyna Wewior złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Na ręce pań dyrektor złożyła bukiety kwiatów.

Wreszcie nadszedł czas na najmłodszych i na scenę wkroczyli nasi odważni pierwszoklasiści, rozpoczynając swój występ pięknym Menuetem. Obok nich pojawiła się pani Sowa z kluczem, a pierwszacy prezentowali przed nią swoją wiedzę. Dziękowali za życzliwe przyjęcie ich w murach naszej szkoły. Zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, recytatorskie i wokalne. Zebrali ogromne brawa i zasłużyli na to, by oficjalnie włączyć ich do społeczności szkolnej. Złożyli też uroczyste ślubowanie, po którym pani dyrektor pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Przemęcie. Wychowawczynie pogratulowały rodzicom tak wspaniałych pociech i życzyły im wszystkiego, co najlepsze. Dobrym słowem obdarowały również swoich podopiecznych.

Po tak udanym występie szkolna scena „zakwitła” słonecznikami. Na ich tle dwójka wokalistów wykonała piosenkę pt. „Powiedz mi jak?”. Uczniowie złożyli życzenia pracownikom szkoły, po czym obdarowali ich pięknymi słonecznikami i uśmiechami.


431 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page