top of page

NIEPODLEGŁA, WOLNA, NASZA...


Pod tym pięknym hasłem obchodziliśmy dziś wyjątkową uroczystość 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Mieliśmy zaszczyt gościć w naszych progach Wójta Gminy Przemęt, Pana Janusza Frąckowiaka, Kierownik Wydziału Oświaty, Panią Martę Sobierajską oraz emerytowanego dyrektora Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie, Prezesa koła TPPW w Przemęcie, Pana Antoniego Fornalskiego.

Atmosfera w naszej szkole pachniała dziś wielkim i szczerym patriotyzmem. Dziś prawdziwie poczuliśmy się cząstką wielkiej i pięknej wspólnoty narodowej. Wiele dni ciężkiej pracy, zaangażowania uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zaowocowało wspaniałymi występami, pod wpływem których wielu z nas uroniło łzę wzruszenia...

Przygotowany spektakl miał charakter symboliczny, z elementami pantomimy, tańca i przepięknej muzyki. Przepiękny, historyczny "ruchomy obraz" na naszej szkolnej scenie to dzieło, które powstało dzięki wspólnej pracy uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Dziś o godz. 11:11 braliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu . Wzruszenie odbierało mowę, a w oczach pojawiły się łzy...

Cieszmy się z wszystkiego, co polskie… Doceniajmy wszystko, co polskie... Dostrzegajmy piękno rodzimych krajobrazów, zabytków i bogactwo dziedzictwa narodowego. Celebrujmy wolność nie tylko dzisiaj, a każdego kolejnego dnia… Szanujmy siebie i dbajmy o naszą Niepodległą Polskę, aby ją umacniać i rozwijać dla przyszłych polskich pokoleń.607 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page