top of page

Naukę czas zacząć...


,,Ucz się z przeszłości, żyj teraźniejszością, patrz w przyszłość" - słowa noblisty Alberta Einsteina mogli przeczytać wszyscy zebrani 1 września br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie, gdzie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego.

Dyrektor Zespołu Szkół w Przemęcie - Katarzyna Wiśniewska skierowała serdeczne słowa do całej społeczności szkolnej. Uczniów zachęciła do sumiennej nauki, która jest inwestowaniem w siebie i swoją przyszłość. Szczególnie mile zwróciła się do pierwszoklasistów i ich rodziców, którzy z pewnością skrywali w sercach największe emocje.

Podczas apelu nie zabrakło refleksji związanej z 83 rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych w walce o wolność Ojczyzny.

Katarzyna Wiśniewska wyraziła także ogromną wdzięczność władzom samorządowym, z wójtem Januszem Frąckowiakiem na czele, za wsparcie szkolnych inwestycji oraz podziękowała pracownikom szkoły, którzy w wakacje nie szczędzili trudu, by na uczniów czekały pięknie przygotowane pomieszczenia.

Zebrani zostali zaproszeni na uroczystość otwarcia zmodernizowanego budynku szkolnego w Perkowie, która odbędzie się 3 września br.

Apel zwieńczyły życzenia dyrektor Katarzyny Wiśniewskiej dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, aby rok szkolny 2022/2023 był czasem owocnie przeżytym, a wzajemne relacje obfitowały w dobro i życzliwość.
353 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page