top of page

KOCHAM CIĘ POLSKO – Szkolny Konkurs Recytatorski


Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu- symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci poezją patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.

Z tej okazji uczniowie klas I – III, wyłonieni w etapie klasowym, dnia 8 listopada wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Mali Recytatorzy” pt. „Kocham Cię Polsko” zorganizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przez panią Marzenę Zdanowicz. Uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze patriotyczne.

W konkursie wzięło udział 17 osób. Podczas konkursu dzieci prezentowały bardzo bogaty repertuar znanych i mniej znanych polskich poetów. Na uwagę zasługuje fakt, że dzieci z dumą recytowały wiersze o Polsce.

Po tych wyjątkowych wystąpieniach członkowie jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Laureaci I, II, III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy- podziękowania.

Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie!

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.152 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page