top of page

Każde rozpoczęte dzieło wymaga dobrego zakończenia.


Każde rozpoczęte dzieło wymaga dobrego zakończenia. Takim właśnie zwieńczeniem całorocznej pracy były apele, które odbyły się w ostatnich dwóch dniach roku szkolnego.

W czwartek jako pierwsi w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas I-III. Z dumą odbierali oni nagrody z rąk wychowawców i pani dyrektor- Katarzyny Wiśniewskiej. Towarzyszyli im rodzice, którzy ze wzruszeniem przyjmowali listy gratulacyjne. Przedstawicielka Banku Spółdzielczego we Wschowie, pani Karolina Bzyl wręczyła upominki najbardziej sumiennym członkom SKO. Miłym akcentem była część artystyczna zaprezentowana przez najmłodszych.

Podczas kolejnego czwartkowego apelu laury zbierali uczniowie klas IV- VII. Nie zabrakło nagród za wysokie wyniki w nauce, sukcesy sportowe, stuprocentową frekwencję, pracę na rzecz szkoły i samorządu uczniowskiego, aktywne uczestnictwo w życiu artystycznym szkoły oraz ocenę celującą z religii.

W piątek od rana miało miejsce rozdanie świadectw. Pierwsi swoje cenzurki odebrali najmłodsi. Potem przyszła kolej na ich starszych kolegów i koleżanki z klas IV- VII i najważniejszych tego dnia- ósmoklasistów. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Przemęt, pan Janusz Frąckowiak, zastępca Wójta, pan Waldemar Kalitka, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Justyna Wewior oraz wiceprezes Fundacji Pomoc Ma Moc, pani Kinga Kiełczewska. Dyrektor Zespołu Szkół w Przemęcie- pani Katarzyna Wiśniewska podsumowała miniony rok szkolny obfitujący w różnorakie wydarzenia. Podziękowała również włodarzowi gminy za nieustanne wsparcie oraz pogratulowała przyznania jednogłośnego absolutorium potwierdzającego skuteczność jego działań. Głos zabrał również pan Janusz Frąckowiak, który po słowach skierowanych do zebranych wręczył Stypendia Wójta Gminy Przemęt za wysokie wyniki w nauce. Pani Kinga Kiełczewska podziękowała z kolei wszystkim wolontariuszom, którzy zawsze z ogromną ochotą wspierają wszelkie działania Fundacji Pomoc Ma Moc. Na ręce opiekunek Szkolnego Klubu Wolontariatu złożyła pamiątkowe statuetki i medal dla „szkoły na medal”.

Mnóstwo emocji towarzyszyło tego dnia absolwentom, którzy po raz ostatni przebywali w murach szkoły w roli uczniów. Warto wspomnieć o tym, że trzynaścioro z nich zostało wyróżnionych za naukę, a ich rodziców uhonorowano listami gratulacyjnymi. Ósmoklasistów nagrodzono również za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, w konkursach przedmiotowych, w zawodach sportowych, za pracę na rzecz samorządu uczniowskiego i w wolontariacie.

Kolejnej porcji wzruszeń dostarczyli absolwentom uczniowie klasy VII, którzy w ciepłych słowach zwrócili się do nich, życząc im powodzenia i nieustawania w drodze do realizacji marzeń. Podarowali im pamiątkowe zdjęcia w ramce, które mają im przypominać o chwilach spędzonych w „podstawówce”.

Świadectwa z biało- czerwonym paskiem wręczono 39 uczniom klas IV- VII, a ich rodzicom- listy gratulacyjne.

Jak co roku dyrekcja i wszyscy pracownicy Zespołu Szkół w Przemęcie przyłączyli się do akcji „Kwiatek dla…”. Tym razem zebrane pieniądze w kwocie 1138,55 zł trafią do Małgosi Michalak, naszej absolwentki, która cierpi na ataksję rdzeniowo- móżdżkową. Każdemu darczyńcy serdecznie dziękujemy!

Życzymy wszystkim, by wakacje były czasem bezpiecznego wypoczynku, a także czasem wypełnionym radością i słońcem. Do zobaczenia!
409 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Комментарии


bottom of page