top of page

Gala wręczenia nagród konkursu „ ZABYTKI ZIEMI PRZEMĘCKIEJ”


Nasza tożsamość kulturowa zapisana jest w murach, przedmiotach i krajobrazach, a finał Gminnego Konkursu Plastycznego „Zabytki ziemi przemęckiej” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Przemęt organizowany przez Zespół Szkół w Przemęcie nie bez przyczyny miał miejsce właśnie 18 kwietnia. To właśnie tego dnia obchodzimy na całym świecie Międzynarodowy dzień Ochrony Zabytków ustanowiony 40 lat temu przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków. Uroczysta gala finałowa była symbolicznym oddaniem hołdu i szacunku otaczającemu pięknu dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Swoją obecnością zaszczycili zacni goście: Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak, inspektor Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu Pani Patrycja Pabich, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie Pan Szymon Piechowiak, dyrektorzy i nauczyciele gminnych jednostek oświatowych. Finałową galę uświetniły wokalnymi występami nasze cudne dziewczyny- Martyna Brożyńska i Basia Szymanowska.

Jest nam niezmiernie miło, że proponowany przez naszą szkołę konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów oraz nauczycieli. Do konkursu przystąpiło 110 uczniów z całej gminy, przekazując piękne prace, ukazujące w sposób artystyczny zabytki Gminy Przemęt. Oceny prac dokonała Kapituła Konkursu w składzie:

Pani Dagmara Angier – Sroka – Absolwentka Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Pan Waldemar Kalitka – Zastępca Wójta Gminy Przemęt

Pan Szymon Piechowiak – dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie.

Powołana komisja oceniała prace plastyczne w 4 kategoriach wiekowych na zasadach anonimowości, dzięki nadanym specjalnym kodom uczestników. Jury biorąc pod uwagę walory techniczne i artystyczne wydało werdykt:


Kategoria klasy I-III:

I miejsce - Michalina Łagodzka

II miejsce - Oliwia Grzelak

III miejsce - Zofia Ślebioda

Wyróżnienie - Natasza Stanek

Wyróżnienie Kalina Szymanowska

Wyróżnienie Dyrektora GCKiB w Przemęcie - Oliwia Praiss


Kategoria klasy IV-V:

I miejsce - Krzysztof Kalitka

II miejsce - Jakub Nowicki

III miejsce - Stanisław Murek

Wyróżnienie - Letycja Laferska

Wyróżnienie - Weronika Kruk

Wyróżnienie - Dorian Rabiega

Wyróżnienie Przewodniczącej Komisji - Antoni Witkiewicz


Kategoria klasy VI-VIII:

I miejsce - Antonina Sałata - Wiśniewska

II miejsce - Jagoda Olejniczak

III miejsce - Maja Antkowiak

Wyróżnienie - Alicja Bajon

Wyróżnienie Amelia Bohne


Kategoria szkół ponadpodstawowych:

Wyróżnienie - Aleksandra Chrapa


Nagroda Grand Prix - Krzysztof Kalitka


Dziękujemy Wójtowi Gminy Przemęt Panu Januszowi Frąckowiakowi za objęcie konkursu honorowym patronatem oraz za wspieranie i dofinansowanie organizacji konkursu i gali finałowej.

Dziękujemy pięknie Uczniowskiej Spółdzielni Pszczółka za ufundowanie cennych nagród oraz poczęstunku dla wszystkich uczestników gali, który w wykonaniu naszej Pani intendentki - Marty Woźnej wyglądał jak cukiernicze dzieło sztuki.


Artyści Gminy Przemęt, do zobaczenia za rok!
785 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page