top of page

„Dzień Bezpiecznego Internetu : DZIAŁAJMY RAZEM”W naszej szkole trwały od 5 do 9 lutego obchody DBI, do których zaangażowali się uczniowie, miejscowa firma OXYNET  oraz nauczyciele. W dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie technologii odchody DBI są niezwykle istotne, zwłaszcza w kontekście edukacji i świadomości wśród uczniów. To idealna okazja, aby podkreślić znaczenie bezpiecznego korzystania z Internetu.


W ramach akcji DBI skupiliśmy się na trzech kluczowych aspektach:


1.    świadomość ryzyka,


2.    narzędzia ochronne,


3.    kultura i szacunek w sieci.


Marta Glumińska, która reprezentowała miejscową firmę OXYNET, przedstawiła uczniom szereg praktycznych wskazówek, w jaki sposób rozpoznać zagrożenie online. Opowiedziała zdarzenia, które dotykają potencjalnych użytkowników Internetu i pokazała, jakie konsekwencje mogą wyniknąć z niewłaściwego korzystania z sieci. Przedstawiła praktyczne sposoby ochrony przed tymi zagrożeniami.


W ramach akcji uczniowie oglądali filmy edukacyjne, prezentacje, po których zostały zainicjowane dyskusje na temat: bezpieczeństwa w Internecie, netykiety i odpowiedzialnego dzielenia się treściami online. Podopieczni rozwiązywali krzyżówki, zagadki i wykonywali plakaty. Zachęciliśmy również uczniów do dzielenia się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat bezpieczeństwa w Internecie.


Tworząc wspólną przestrzeń dialogu, możemy wzmocnić świadomość i wspierać się nawzajem w kreowaniu pozytywnego środowiska wirtualnego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo online to wspólna sprawa, a DBI to doskonała okazja do budowania silniejszej i bardziej „cybersprawnej” społeczności szkolnej.


Bardzo dziękujemy naszej absolwentce Marcie Glumińskiej i firmie OXYNET za wsparcie i zaangażowanie. Wasza pomoc była bezcenna.


143 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page