top of page

A czy ty wiesz jak uratować komuś życie?

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. Corocznie dzień ten obchodzony jest w drugą sobotę września. W tym roku przypada o 10 września, dlatego w naszej szkole obchodziliśmy go w piątek 9 września.

Z tej okazji uczennice klasy I technikum ekonomicznego w Przemęcie przygotowały zajęcia z pierwszej pomocy i krótkie scenki dla swoich młodszych kolegów z klas 1-3. Dzieci dowiedziały się, jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, jak układać poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową. Uczniowie pod kierunkiem starszych koleżanek mieli okazję poćwiczyć praktycznie poznane informacje. Warto kształtować dobre nawyki już od najmłodszych lat, dlatego uczymy najmłodsze dzieci, jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy.

Uczniowie klas IV-VIII obejrzeli na lekcjach wychowawczych filmiki przygotowane dla nich przez nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa. A ty wiesz jak uratować komuś życie?
235 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page