top of page

Świat w naszych rękach

Jak co roku we wrześniu uczniowie SP oraz SPP w Przemęcie włączyli się do akcji Sprzątanie Świata. Dbałość o środowisko to- zwłaszcza w obecnych czasach- bardzo ważny aspekt naszego życia. W akcji tej nie chodzi tylko o to, by sprzątać, ale przede wszystkim o to, by nie śmiecić.

W piątek 16 września wszyscy założyliśmy rękawiczki , wzięliśmy w dłonie worki na odpady i wyruszyliśmy ratować naszą planetę. Choć jesteśmy dziećmi, to już teraz mamy świadomość zagrożenia, jakim dla Ziemi są śmieci. Chcemy pomóc środowisku tak, jak umiemy i zadbać o to, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się życiem na zielonej, pięknej i czystej planecie. Pod opieką wychowawców udaliśmy się na wyznaczone trasy i staraliśmy się, aby żaden śmieć, a uwierzcie było ich niemało, nie uszedł naszej uwagi. W tym dniu chcieliśmy dać przykład starszym, jak należy troszczyć się o nasz „dom”.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku worki na odpady podczas kolejnej edycji akcji Sprzątanie Świata pozostaną puste, bo na swojej drodze nie znajdziemy żadnych odpadów.231 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page