top of page

Świat w naszych rękach

Jak co roku we wrześniu uczniowie SP oraz SPP w Przemęcie włączyli się do akcji Sprzątanie Świata. Dbałość o środowisko to- zwłaszcza w obecnych czasach- bardzo ważny aspekt naszego życia. W akcji tej nie chodzi tylko o to, by sprzątać, ale przede wszystkim o to, by nie śmiecić.

W piątek 16 września wszyscy założyliśmy rękawiczki , wzięliśmy w dłonie worki na odpady i wyruszyliśmy ratować naszą planetę. Choć jesteśmy dziećmi, to już teraz mamy świadomość zagrożenia, jakim dla Ziemi są śmieci. Chcemy pomóc środowisku tak, jak umiemy i zadbać o to, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się życiem na zielonej, pięknej i czystej planecie. Pod opieką wychowawców udaliśmy się na wyznaczone trasy i staraliśmy się, aby żaden śmieć, a uwierzcie było ich niemało, nie uszedł naszej uwagi. W tym dniu chcieliśmy dać przykład starszym, jak należy troszczyć się o nasz „dom”.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku worki na odpady podczas kolejnej edycji akcji Sprzątanie Świata pozostaną puste, bo na swojej drodze nie znajdziemy żadnych odpadów.230 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page