top of page

Ślubujemy!
Dnia 13 października 2023 r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły, uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat. Świadkami tej doniosłej chwili byli zaproszeni goście: Wójt Gminy Przemęt pan Janusz Frąckowiak, kierownik Wydziału Oświaty Promocji Turystyki i Sportu pani Marta Sobierajska, przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Przemęcie pani Karolina Bzyl, zarząd Rady Rodziców pani Ewelina Wesołowska, pani Maja Flieger, pani Anna Mała Rozynek i pani Justyna Mania.

Na wstępie pani dyrektor Katarzyna Wiśniewska w swoim przemówieniu nawiązała do 250 rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej, wspomniała również o nauczycielach uhonorowanych przez prezydenta Polski medalami za długoletnią służbę. Podziękowała Wójtowi Gminy Przemęt panu Januszowi Frąckowiakowi za zrozumienie i wspieranie potrzeb naszej placówki. Korzystając z okazji złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Wójt Gminy Przemęt w swoim wystąpieniu wspomniał o kolejnej inwestycji, która usprawni funkcjonowanie Zespołu Szkół w Przemęcie. Będzie to siłownia, z której skorzystają nasi wychowankowie oraz parking w obrębie budynku szkolnego. Włodarz naszej gminy podziękował wszystkim osobom pracującym w szkole za ich pracę.

Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie pod kierunkiem swoich wychowawczyń p. Sylwii Styszyńskiej oraz p. Marity Foterek. Pierwszaki w obecności zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, rodziców, nauczycieli i uczniów wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Zaprezentowały wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, dały się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę. Podczas występu ujawniły swoje prawdziwe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne.

Po uroczystym ślubowaniu, odbyło się pasowanie na ucznia dokonane przez panią dyrektor Katarzynę Wiśniewską. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści dostali upominki od rodziców oraz Banku Spółdzielczego w Przemęcie.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zaprezentowana przez uczniów starszych klas. Miłym akcentem były życzenia i upominki dla wszystkich pracowników szkoły.

Dzień ten był pełen wzruszeń i pozytywnych emocji.


162 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page