top of page

„Śladami Naszych Bohaterów"

Zaktualizowano: 5 sty 2022

6 stycznia to ważna data dla naszej szkolnej wspólnoty. W tym dniu 103 lata temu została utworzona na przemęckim rynku kompania, która włączyła się do walk Powstania Wielkopolskiego. Dzięki naszym przodkom – Powstańcom tereny, na których teraz mieszkamy zostały przyłączone do odradzającej się Polski. Nasza szkoła, aby uczcić lokalnych bohaterów, przyjęła 6 stycznia 2004 roku imię Powstańców Wielkopolskich. Od tego dnia co roku uroczyście wspominaliśmy naszego Patrona. Tym razem nie mogliśmy się spotkać, aby wspólnie świętować, dlatego wyruszyliśmy z kamerą w niezwykłą podróż. Odwiedziliśmy miejsca dobrze nam znane, które związane są właśnie z Powstańcami ziemi przemęckiej. Relację z wędrówki śladami naszych Bohaterów zamieściliśmy tutaj. Musicie ją koniecznie obejrzeć.159 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page